تبلیغات
پایگاه تحلیلی سیاسی اثبات

.
 

من با مذاکره کردن مخالف نیستم، من معتقدم باید دل را به نقطه های امید بخش حقیقی سپرد نه به نقطه های خیالی
یکی از نگرانی هایی که مردم و محور مقاومت از به پایان رسیدن مذاکرات هسته ای داشتند این بود که شاید ایران در بده بستان هایی که با طرف های غربی و شرقی خود داشت، محور مقاومت را تنها بگذارد و یا حداقل از کمک های خود در امر مبارزه با اسراییل و صهیونیست ها بکاهد. همه کشور های مذاکره کننده هم چنین فکری داشتند که شاید پس از مذاکرات هسته ای و رسیدن به یک توافق ممکن است ایران دست از محور مقاومت بردارد و در نتیجه دست آورد مهم غربی ها از هسته ای تامین امنیت اسرائیل است. خواسته ای که غربی آرزو دارند محقق شود تا معادلات سیاسی خود را در منطقه بتوانند به تنهایی رقم بزنند. 
اما چه قبل از توافق و چه بعد از توافق و حتی از ابتدای انقلاب اسلامی مبارزه با اسرائیل و اختلاف 180 درجه ای ایران با رژیم کودک کش اسرائیل ادامه داشته و الحمدالله هنوز هم ادامه دارد. رهبر انقلاب بارها فرمودند که توافق هسته ای ایران با 5+1 هرگز امنیت اسرائیل تامین نخواد کرد، و چه توافق هسته ای صورت بگیرد و چه نگیرد سیاست های جمهوری اسلامی در قبال رژیم صهیونیستی یک درجه هم تغییر نخواهد کرد. البته امیدورایم این خبر را هم از گوش دولتمردان بشنویم که البته بارها هم رییس جمهور و هم وزیر خارجه به طور غیر مستقیم اشاره کرده اند که بعد از توافق هم ما هیچ رابطه ای با اسرائیل نخوایم داشت. اما خب بهتر بود که دولتمردان محترم هم با یک صدای واحد همراه با رهبر انقلاب بر این واقعیت تاکید می کردند. 
محور مقاومت تبدیل به یک موضوع حیاتی برای کشور های غربی شده است و جدا از مقابله با اسرائیل، محور مقاومت تبدیل به خار چشمی برای کشور های غربی شده است که هرگاه این کشور ها تصمیم به کاری در خاورمیانه می کنند این چند کشور دقیقا در تقابل با آن ها هستند.
جدا از توافق همواره کشور های غربی خواستار فروپاشی محور مقاومت و یا حداقل جداکردن یک کشور از این محور بودند که نمونه های آن در تاریخ همچنان موجود است. برای مثال بار ها پادشاه عربستان و قطر به بشار اسد پیشنهاد جدایی از این محور را با وعده پول قدرت دادند و گفته بودند اگر از محور مقاومت جدا شوید مبلغ کلانی به تو پول می دهیم و اگر جدا نشوی همان مبلغ را در شارژ کردن مخالفان سوری خرج می کنیم. در نتیجه چه در توافق هسته ای و در چه زمان های دیگر این کشور ها خواستار جدی فروپاشی محور مقاومت بودند که الحمدالله تا حالا که موفق نشده اند و انشاالله هم موفق نخواهند شد. در نتیجه فروپاشی محور مقاومت تبدیل به یک رویا برای آنان خواهد شد. 
طبقه بندی: سیاســــی، 
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 13 مرداد 1394 توسط میلاد یوسفی

بالای صفحه