تبلیغات
پایگاه تحلیلی سیاسی اثبات

.
 

من با مذاکره کردن مخالف نیستم، من معتقدم باید دل را به نقطه های امید بخش حقیقی سپرد نه به نقطه های خیالی
رهبر معظم انقلاب در اولین روز سال یک هزار و سیصد و نود و چهار طبق روال هر سال در آستان مقدس رضوی در سخنرانی خود به مهمترین مباحث روز کشور و جهان اشاره کردند و مستقیما مسائل را بر ملت روشن کردند. ایشان در پیام نوروزی خود مستقیما و اساسی به وظیفه دولت و ملت اشاره کردند و با تکریم دولت و هدایت ملت شعار سال نود و چهار را انتخاب کردند. ایشان که شعار سال را "دولت و ملت، همزبانی و همدلی" انتخاب کرده بودند به وظایف محول شده بر دولت و هدایت ملت اشاره کردند و بسایر به دولت تاکید کردند و مسئولیت دولت در قبال ملت را چندیدن بار بازخوانی و یادآوری کردند.
اما در صحن جامع رضوی پیام های ایشان به ملت و کشورهای جهان آنقدر اهمیت داشت که خبر آن تا قلب کاخ سفید هم رسید و مورد تحلیل و بررسی قرار گرفت. ایشان چندین بار به مسئله اساسی و بسیار مهم هسته ای که چند وقتیست اولویت اصلی کشور است اشاره کردند و نظر خود و ملت را به مسئولین امریکایی رسانده اند. ایشان از پیام ها و مظلوم نمایی های امریکایی گفتند  و با توجه به اینکه رییس جمهور ایلات متحده پیامی به ملت ایران داده است و وزیر خارجه آمریکا به مناسبت در گذشت مادر رییس جمهوری کشور به ایشان پیام تسلیت نوشتند که بسیار بازتاب رسانه ای هم داشت پرده از توطئه آن ها به ملت ایران پرده برداشتند و ملت را نسبت به این ماجرا آگاه کردند.
اما از تمام این بحث ها گذشته رهبر انقلاب فرمایشات بسیار مهمی را خطاب به دولت گفتند و مشخص بود که رهبر انقلاب نیز با توجه به احترامی که برای دولت منتخب قائل هستند اما از حرکات رییس جمهوری انتقادی نیز داشتند. رهبر انقلاب خطاب به دولت گفتند که تحقیر منتقدان مخالف تدبیر است و در دیگری از سخنرانی هایشان خطاب به رییس جمهور محترم گفتند دلواپس بودن جرم نیست و نباید از طرف دولت به آن ها توهین و اهانتی شود و با بیان اینکه دولت باید نسبت به منتقدانش رفتار بهتری داشته باشد بی پرده و علنی از صحبت های رییس جمهور انتقاد کردند، البته ناگفته نماند که آیت الله خامنه ای فرمودند بنده از تمام دولت ها حمایت میکنم و این مطلب همواره از ابتدای دوران رهبری ایشان به واقع عمل شده است و همیشه از دولت منتخب ملت حمایت و تشکر کرده اند.
رهبر انقلاب با بیان اینکه تنها راه پیشرفت کشور جهاد مسئولین است از مسئولین کشور به معنای واقعی جهاد خواستند و به شدت به بحث مشکلات اقتصادی و پیشرفت علمی و اقتصادی کشور اشاره کردند. 
 
طبقه بندی: سیاســــی،  ولایت فقیه، 
برچسب ها: سخنان رهبری در مشهد، اثبات، رهبر انقلاب، تحقیر منتقدان، میلاد یوسفی، تحقیر مخالف تدبیر،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 1 فروردین 1394 توسط میلاد یوسفی

بالای صفحه