تبلیغات
پایگاه تحلیلی سیاسی اثبات

.
 

من با مذاکره کردن مخالف نیستم، من معتقدم باید دل را به نقطه های امید بخش حقیقی سپرد نه به نقطه های خیالی
امریکایی ها مداوم در رسانه ای خود می گویند توافق نکردن بهتر است توافق بد است. {البته موضع رهبر ایران این طور است نه دولت ایران} اما امریکایی ها هیچ وقت تشریحی از توافق بد نکرده اند. رهبر ایران در 19 دی ماه به طور شفاف بیان کرده اند که توافق بد از نظر ما توافقی است که:  

1.     عزت و کرامت ملت ایران در آن حفظ نشود.

2.     حربه تحریم را از دست دشمن به طور کامل خارج نکند.

3.     دربردارنده فقط کلیات باشد.

4.     مفاد توافق شفاف نباشد بلکه، قالب تفسیر و تاویل باشد.

5.     همراه با زیاده خواهی امریکا باشد.

6.     امریکا بتواند خواسته ای غیر منطقی خود را در توافق بگنجاند.

7.     امریکا علاوه بر مسئله هسته ای بتواند دیگر مسائل را در مذاکرات دخیل کند.

عکس موارد ذکر شده در بالا از دیدگاه رهبر ایران به معنای توافق خوب است. تعربف امریکا از توافق خوب این است که ایران غنی سازی را به طور کامل در خاک ایران متوقف کند و در نهایت در مقابله برداشتن بخشی از تحریم ها برنامه هسته ای را به طور کامل تعطیل کند. همان گونه که در قسمت قبل بیان کردیم امریکاهایی غیرت ایران را هدف گرفته اند و توافق خوب را در گرفتن غیرت ملت  ایران میداند. چرا که توافق خوب از دیدگاه امریکا یعنی امتیاز خواهی امریکا از ایران، یعنی منزوی و مطیع کردن ایران. همان گونه که در توافق ژنو  توانست بخشی از این کار را انجام دهند.

اگر امریکا به دنبال توافق خوب باشد و ایران هم به دنبال توافق خوب باشد باید بگوییم که چون تعریف امریکا ار توافق خوب، درست عکس تعریف ایران از توافق خوب است {یعنی شرایط توافق خوب از دیدگاه ایران همان مفاد توافق بد ازدیدگاه امریکا است.} این به معنای مذاکره برد-برد است که در قسمت های قبل گفتیم که مذاکره برد-برد کاملا غلط و از ریشه بی اساس است.  اصلا امریکا به چه حقی مارا تحریم کرده. به امریکا چه ربطی دارد که ما انرژی هسته ای داشته باشیم یا نداشته باشیم هرگونه امتیاز دهی به امریکا در مذاکرات مصداق اعظم باج دهی است.و ما به کسی باج نمی دهیم. امریکا هنور از اخلاق و خوی استکباری را خود دست برنداشته هنوزخود را آقا وسرور جهان می داند. امریکا امروز به هر کشوری که بخواهد حمله میکند، ویران میکند وهیچ کس هم جرات اعتراض به او را ندارد.

پس نتیجه نهایی آن  که امریکا اگر بخواهد بر سر خواسته ای غیر منطقی خود و ایران هم اگر بخواهد بر سر خواسته ای عزت طلبانه خود در میز مذاکره  پافشاری کند؛ مذاکره با امریکا هیچ نتیجه ای دربر نخواهد داشت. این همان جمله بود که در ده بحث قصد بیان آن را داشتیم.

ملت ایران، اگر روزی دولت اعلام کرد که توافق جامع و نهایی با امریکا انجام شده بدانید  که جام زهر را در پذیرش توافق به رهبر انقلاب نوشانده اند و مقصر اصلی این کار شما ملت هستید. البته اگر این کار انجام بشود که انشالله چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

پ.ن:از همه دوستانی که در این سلسه مباحث ما را با مطالعه  وبلاگ و گذاشتن نظرات یاری کردند سپاسگزاری می کنم. این سلسله مبحث به پایان رسید. انشالله به حول و قوه الهی در زمان مناسب سلسه مباحث دیگری را شروع خواهیم کرد.

طبقه بندی: سیاســــی،  سلسله مباحث مذاکره با شیـــــطان، 
برچسب ها: سلسله مباحث مذاکره با شیطان، مذاکرات ژنو، مرگ بر امریکا، اثبات، مذاکره با امریکا، مذاکره با شیطان، مذاکرات،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 9 اسفند 1393 توسط میلاد یوسفی

بالای صفحه