تبلیغات
پایگاه تحلیلی سیاسی اثبات

.
 

من با مذاکره کردن مخالف نیستم، من معتقدم باید دل را به نقطه های امید بخش حقیقی سپرد نه به نقطه های خیالی
چند وقتیست که گروهک تروریستی داعش بر علیه بعضی کشور ها جنایاتی انجام میدهد و فیلم آن جنایت را با کیفیت بسیار عالی در فضای مجازی منتشر میکند. جدید ترین آن ها هم همین آتش زدن خلبان اردنی و سربریدن بیست و یک مرد مصری بود. البته قبل از آن هم چندباری برای دو خبرنگار امریکایی و مرد انگلیسی و ژاپنی نیز چنین اتفاقی افتاد. جالب تر اینجاست که پس انتشار چنین فیلمی تمامی مقامات بلند پایه ان کشور جلسه اضطراری برگزار کردند و با مقامات کشور های دیگر تماس گرفتند و یا با یک حمله هوایی به داعش ماجرا را پایان دادند و در واقع میتوان گفت در برابر این اتفاق جبهه گرفتند. برای مثال پس از انتشار فیلم اتش زدن خلبان اردنی پادشاه اردن که در امریکا بود سریعا به اردن بازگشت و یا پس از انتشار فیلم سربریدن بیست و یک مرد مصری به دستور السیسی مواضع داعش در لیبی با یک حمله هوایی کوچک روبه رو شد. اما خیلی از کارشناسان این نظر را دارند که فیلم آتش زدن خلبان اردنی یک فیلم صد در صد ساختگی است و واقعیت ندارد. پس یکی از نظریه هایی که میتوان در این مورد درست باشد این است که تمام این فیلم ها و... ساختگی است و یک سناریوی پشت پرده است که کشورهایی همچون امریکا و انگلیس و یا اردن با داعش دشمن هستند و داعش هم این جنایات را در قبال دشمنی بین آنان انجام میدهد. اما تا حالا یکبار داعش جمهوری اسلامی ایران را تهدید و اعلام صریح دشمنی نکرده است تا جامعه جهانی و اذهان عمومی نسبت به ایران بد بین شوند.
اما چیزی که همه میدانند این است که سالها قبل همین کشور ها به صورت آشکار برای نابودی دولت بشار اسد به این گروهک های ترویستی کمک می کردند و آنان را مورد حمایت مادی و معنوی خود قرار میدادند. اما حالا اگر خوش بینانه به موضوع نگاه کنیم و چنین سناریویی را قبول نداشته باشیم باز هم میبینیم که همین گروهک های تروریستی که نمونه ان داعش است به دست نشانده ی همین کشور ها بوده است و حالا تبدیل به یک سگ هاری شده است که صاحب خود را نیز مورد هجوم قرار میدهد.
در کل میتوان نتیجه گرفت که در هر دو صورت پای کشور هایی که برای سرنگونی دولت مردمی بشار اسد به تروریست ها کمک مالی و معنوی میکردند گیر است و باید در مقابل جامعه جهانی پاسخگو باشند...  
طبقه بندی: سیاســــی، 
برچسب ها: اثبات، داعش، آتش زدن خلبان اردنی، بشار اسد، میلاد یوسفی، فیلم داعش،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 29 بهمن 1393 توسط میلاد یوسفی

بالای صفحه