تبلیغات
پایگاه تحلیلی سیاسی اثبات

.
 

من با مذاکره کردن مخالف نیستم، من معتقدم باید دل را به نقطه های امید بخش حقیقی سپرد نه به نقطه های خیالی
از شعار عزت نمیپذیریم میتوان به عنوان شعار اصلی حکومت پنجاه سال پیش یاد کرد. حکومتی که شاید تمام غرب از آن {به دلیل منافع خودشان} حمایت می کرد، شاید یک امریکا پشت آن بود، شاید سازمان اطلاعاتی اش {ساواک} در منطقه حرف اول را میزد، اما ما عزت نداشتیم. ما باید به دستور حکومت، خود را شبیه اجنبی ها می کردیم. مسئولان ما باید به کشور های دیگر باج میدادند و در هر ملاقات خود با سران سیاسی کشور های دیگر به آنان هدایای گرانبهایی از بیت المال هدیه می کردند و در هر دیدار باید با حالت سرافکندگی و خاکساری برخورد میکردند. مسئولانی که نماینده ی یک ملت با غیرت بودند! یک زمانی شاهنشاه آریامهر طرح تصویب کاپیتولاسیون که به معنی این است که حق و احترام  یک سرباز امریکایی بیش از یک شاه ایرانی است را قبول کرد و این طرح اماده ی اجرا بود که ناگاهان سرنوشت کشور و ملت از این رو به آن رو شد.
حالا یک ملت تصمیم میگرفتند و سرنوشت کشورشان را خودشان رقم میزدند. از آن وقت دیگر کسی جرئت توهین و بی احترامی به رهبر ملت را نداشت زیرا یک ملت با غیرت پشت ان بودند. شاید دیگر رهبر ملت آن کاخ و آن تجملات را نداشت اما حداقل آن عزت و احترام منتخب مردم را داشت. رهبری که با دادن یک فرمان، تمام ملت بسیج شدند که جلوی هجوم شرق و غرب را به کشور بگیرند و دقیقا همینطور هم شد، تمام جهان با آن قدرت جلوی یک ملت و نظام با عزت کم آورد. رهبر با عزتی که وقتی از این جهان پر کشید یک ملت عزادار شدند و تا چند ماه این داغ بر دلشان تازگی داشت.
منظور ما این است اگر انقلاب هیچ دستاوردی نداشت حداقل این یک عزت و احترام را داشت. حداقل نماینده ی ملت و بالاترین مقام کشور آنقدر اقتدار و عزت دارد که رهبران جهان حتی جرئت فکر کردن توهین به رهبر ایران را ندارند. حداقل مقام و ارزش یک ایرانی هموطن در نزد مسئولین بیش از یک اجنبی بود. آری حداقل تفاوت یک شاه و رهبر این بود که یک شاه غرب پشت آن بود یک رهبر مردم آن.
عزت مسئله ی مهمی است که انقلاب اسلامی آن را برای ما رقم زد. در زمان شاهنشاهی شعار دستگاه دیپلماسی کشور "عزت نمی پذیریم" بود و پس از انقلاب تبدیل شد به "ذلت نمی پذیریم". 
درست که در دستگاه دیپلماسی کشور هنوز مشکل وجود دارد و ما قدر آن عزت و احترام را نمی دانیم و به راحتی ان را از دست میدهیم، اما هنوز به لطف رهبری آیت الله خامنه ای آن عزت و احترام را بهره مندیم.

پ.ن1: اتنشاالله که مسئولین و دیپلمات های کشور که نماینده ی ملت در برابر دشمن هستند قدر این عزت و احترام را بدانند و به راحتی آن را نفروشند. 
پ.ن2: عکس اول مربوط میشود به محمد رضا شاه دست بوس ملکه انگلیس. عکس دوم هم که همه چیز واضح است. عکس اول کجا و عکس دوم کجا...
طبقه بندی: سیاســــی، 
برچسب ها: عزت نمی پذیریم، اقتدار نظام، میلاد یوسفی، محمد رضا شاه و ملکه انگلیس، اثبات، ذلت نمی پذیریم، عزت و اقتدار،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 18 بهمن 1393 توسط میلاد یوسفی

بالای صفحه