تبلیغات
پایگاه تحلیلی سیاسی اثبات

.
 

من با مذاکره کردن مخالف نیستم، من معتقدم باید دل را به نقطه های امید بخش حقیقی سپرد نه به نقطه های خیالی
در همایش هفتمین جشنوراه فارابی بود که باز هم آقای رییس جمهور در سخنرانی آن منتقدین را مورد هجمه خود قرار داد. البته این اولین باری نیست که آقای روحانی منتقدین دولت را مورد هجمه قرار می دهد و بارها قبل هم این عمل ناپسند را در قبال انتقاد منتقدین انجام داده است و صفاتی {ناچسب} را به آنان چسباند. البته قابل ذکر است که این داستان همچنان توسط دولت تدبیر و امید و به رهبری آقای دکتر روحانی ادامه دارد...
اما اگر کمی جزئی تر به قضیه نگاه کنیم می توان فهمید که خشم آقای روحانی این بار نسبت به منتقدان اقدام مشترک {مذاکره پنج بعلاوه یک} بود و بیشتر ناراحتی و سخنانش خطاب به منتقدان {پیاده روی آقای دکتر محمد جواد ظریف با جان کری} بود. این در حالی است که بسیاری از ریش سپیدان انقلاب که احترام تمام آنان برای همه جناح ها واجب است نیز از این حرکت وزیر امور خارجه ابراز ناخوشایندی کرده و این حرکت را در شان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ندانستند و در واقع انتقاد کردند.
اما از همه تاسف بار تر این است که آقای دکتر حسن روحانی در سخنرانی اخیرش به منتقدین خود پرخاش کرد، این در حالی است که چند روز پیش رهبر انقلاب نیز انتقادی از مذاکرات کردند و با مطرح کردن نکته "نقطه خیالی" نظر خود را درباره مذاکرات فرمودند و سایت رسمی دفتر ایشان این موضوع را مطرح کرد. در همین حال بسیاری از کارشناسان خارجی و غربی این سخنان حسن روحانی را جواب بیانات و انتقاد رهبر انقلاب دانستند و از عمل آقای رییس جمهور بسیار تمجید و تشکر کردند! البته ما امیدواریم که چنین موضوعی واقعیت نداشته باشد.
در قسمتی دیگر از سخنان دکتر روحانی، ایشان به موضوع دروس علوم انسانی اشاره کردند و گفتند که علوم انسانی {اسلامی} باید با علوم انسانی غربی آمیخته شود و اگر علوم انسانی کشور را از علوم انسانی غربی جدا کنیم در واقع به دانشجویان این رشته ظلم کردیم! اما رهبر انقلاب بارها به بحث علوم انسانی اسلامی اشاره کردند و با بیان اینکه علوم انسانی اسلامی باید از علوم غربی جدا باشد خواستار ارتقاء و تحول دروس علوم انسانی شدند. البته آقای روحانی بارها کارهای خود را در تناقض با سخنان رهبر انقلاب بود و نمونه ی آن هم همین انحلال اخیر سازمان فضایی ایران توسط رییس جمهور بود که رهبر انقلاب بارها بر بومی سازی علوم در کشور تاکید کردند.
سخنان مقام معظم رهبری درباره علوم انسانی: اصلاح در علوم انسانی و تحول در سینما و تلویزیون بدون اصلاح پایه‌های معرفتی علوم انسانی غربی امکانپذیر نیست و اصلاح این پایه‌ها نیز در گرو ارتباط موثر با حوزه‌های علمیه و علمای دین است.۱۳۹۱/۱۲/۰۱
البته این نکته قابل ذکر است که رهبر انقلاب بارها از دولت حمایت کرده است، این در حالی است که رهبر انقلاب همواره به طور علنی از دولت حمایت می کند و اگر سخنان ایشان را در تمام دوران های ریاست جمهوری ببینیم میفهمیم که رهبر انقلاب همیشه از دولت ها حمایت می کردند.
پ.ن1: انشاالله که هرچه زود تر آقای دکتر روحانی دست از لجبازی های خود بردارد و به حمایت رهبری که لطف زیادی در قبال دولت انجام داده است پی ببرد.
پ.ن2:فکر کنم با این آزادی بیانی که دولت درست کرده، فردا اگه از جان کری انتقاد کنیم سایتمون فیلتر میشه!

طبقه بندی: سیاســــی، 
برچسب ها: سخنان رییس جمهور درباره علوم انسانی، رییس جمهور و منتقدان، میلاد یوسفی، دولت تدبیر و امید، سخنان رهبری درباره علوم انسانی، اثبات،  
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 14 بهمن 1393 توسط میلاد یوسفی

بالای صفحه