تبلیغات
پایگاه تحلیلی سیاسی اثبات

.
 

من با مذاکره کردن مخالف نیستم، من معتقدم باید دل را به نقطه های امید بخش حقیقی سپرد نه به نقطه های خیالی
بدون شک یکی از مهمترین و شگفت انگیز ترین اتفاقات قرن سقوط نظام شاهنشاهی و روی کار آمدن حکومت اسلامی {مردم سالاری دینی} با کمک و دخالت مردم است. پس از قریب به سه هزار و پانصد سال حکومت شاهنشاهی این انقلاب اسلامی بود که با دخالت صد در صدی ملت به این حکومت های بر پایه ی ستیز پایان داد و بهار جدیدی در ایران آغاز شد. ما در این بحث به دو دلایل مهم انقلاب اشاره می کنیم و درباره ی آن توضیحاتی نیز ارائه میکنیم:
1-وحدت و دخالت مردم
رژیم ستم شاهی یکی از بزرگترین و اساسی ترین حکومت ها در خاورمیانه و قلب امریکا در منطقه بود و با کمک دوستان غربی خود حرف اول نظامی را در منطقه میزد. ابتدا مردم امید زیادی به سرنگونی رژیم ستم شاهی نداشتند و کارشناسان سیاسی این اتفاق را کاملا غیر ممکن میدانستند. اما مهمترین نکته ای که باعث پیروزی انقلاب شد وحدت ملت و یکپارچگی مردم بود که توانست این چنین قدرتی را سرنگون کند و در حداقل مدت نظام عظیم ستم شاهی که سرنگونی آن غیر ممکن تصور میشد را سرنگون کند. البته برای پیروزی انقلاب خون ها ریخته شد و نباید از این گذشت. اما حرف ما به مسئولان کنونی این است که نگران دشمنی امریکا و تحریمش نباشید، اگر در مرحله اول خدا بخواهد و سپس مردم آن کشور با هم یکپارچه و یک نظر باشند امریکا که سهل است بلکه تمام جهان را نیز میتوانند زیر سلطه ی خود قرار دهند...
2-رهبری امام خمینی(ره)
پس از اتحاد ملت مهمترین دلیلی که باعث پیروزی انقلاب اسلامی بود رهبری امام خمینی(ره) بود. نمونه هایی از این انقلاب ها در منطقه اتفاق می افتد که به دلیل نداشتن رهبر واحد با شکست مواجه میشود. امام خمینی(ره) با حمایت ملت و رهبری صادقانه توانست نظام ستم شاهی را سرنگون کند. امام در همان زمان که از هواپیما پیاده شد از چهره اش معلوم بود که مشکلات زیادی در راه دارد و اما از طرفی دیگر هم میتوان از چهره ی او خواند که دیگر نگران نیست زیرا مردم با اتحادی که دارند نگرانی او را نیز برطرف کرده اند. در واقع می توان انقلاب اسلامی را به یک پرنده تشبیه کرد که یک بال آن وحدت ملت و بال دیگری رهبری امام حمینی (ره) بوده است و بدون حتی یک بال آن پرنده نمیتواند ارتفاع بگیرد و پرواز کند و با شکست مواجه میشود. 

پ.ن: ورود تاریخی امام خوبی ها را به کشور تبریک عرض می کنم.
طبقه بندی: سیاســــی، 
برچسب ها: انقلاب اسلامی، ورود امام، میلاد یوسفی، سرنگونی ستم شاهی، ساواک، ورود امام خمینی، سرنگونی شاهنشاهی،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 12 بهمن 1393 توسط میلاد یوسفی

بالای صفحه