تبلیغات
پایگاه تحلیلی سیاسی اثبات

.
 

من با مذاکره کردن مخالف نیستم، من معتقدم باید دل را به نقطه های امید بخش حقیقی سپرد نه به نقطه های خیالی
چند روزیست که خبر {محاکمه ی} اختلاس آقای معاون اول، محمد رضا رحیمی سر تیتر بیشتر روزنامه ها و سایت های خبری شده است. پس از اعلام حکم محمدرضا رحیمی که حدود پنج سال زندان و جریمه نقدی بود موج عظیم هجمه ها به اصولگرایان آغاز شد. پس از اعلام خبر بسیاری از روزنامه ها و سایت های اصلاح طلب و غیره شروع به چسباندن این اختلاس به اصولگرایان شدند. آن ها مدعی بودند که این اختلاس بزرگ نتیجه ی کار اصولگرایان بودند و درواقع این اختلاس را به اصولگرایان چسباندند. 
اما در واقع همین اصولگرایان بودند که ابتدا پیگیر این موضوع و اختلاس شدند. نمایندگان مجلس اصولگرا بوند که این موضوع را در کشور مطرح کردند و پیگیر آن شدند. الیاس نادران، علیرضا زاکانی و احمد توکلی بودند که درسال هشتاد و هشت این موضوع را در صحن علنی مجلس گفتند و مطرح کردند. آنان این موضوع را تا چند ماه دیگر ادامه دادند اما دیگر نمایندگان یاری نکردند و نمایندگان اصلاح طلب هم به صراحت سکوت اختیار کردند. پس از پیگیری این سه نماینده محمد رضا رحیمی معاون اول وقت احمدی نژاد از این سه نماینده شجاع اصولگرا شکایت کرد. پس از این شکایات و حدود دو سال بعد باز هم این سه نماینده کار خود را شروع کردند و این کارها سبب شد که پرونده ی آقای معاون اول به قوه ی قضاییه برود و تشکیل پرونده شود. سپس هم قوه ی قضاییه به درستی به این پرونده رسیدگی کرد و احکام ان را نیز هم اجرایی کرد. 
اما حالا اصلاح طلبان این موضوع را به رییس جمهور قبلی محمود احمدی نژاد مرتبط می کنند این در حالی است که خود آقای سید محمد خاتمی نیز بارها با اختلاسی ها که تعدادشان کم هم نیست ارتباط مستقیم و غیر مستقیم داشتند. البته محمود احمدی نژاد هم بی تقصیر نیست و باید در انتخاب خود گزینه ای درست انتخاب می کرد اما نمی توان تمام تقصیر ها را گردن رییس جمهور پیشین انداخت.
احتمال میرود که دلیل سکوت اصلاح طلبان هم اختلاس هایی که در دوران اصلاحات بوده است، باشد. چون در آن زمان بسیار اختلاس صورت گرفت. از پرونده ی کرباسچی،شهرام جزایری تا استات اویل و غیره. همچنین پرونده ی مهدی هاشمی هم در حال بررسی هست، پرونده ای که چنان بی ارتباط هم نیست با اصلاح طلبان!
در هر صورت حالا ملت شاهد برخورد قاطع دستگاه قضایی با یکی از سران بالا بلند مملکتی است که با ایستادگی های نمایندگان اصولگرا سبب این شد و دیدیم که اصلاح طلبان هم به فکر تخریب اصولگرایان هستند.
طبقه بندی: سیاســــی، 
برچسب ها: محمد رضا رحیمی، اختلاس محمد رضا رحیمی، اختلاس رحیمی، احتلاس معاون اول، میلاد یوسفی، مهدی هاشمی، محمود احمدی نژاد،  
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 5 بهمن 1393 توسط میلاد یوسفی

بالای صفحه