تبلیغات
پایگاه تحلیلی سیاسی اثبات

.
 

من با مذاکره کردن مخالف نیستم، من معتقدم باید دل را به نقطه های امید بخش حقیقی سپرد نه به نقطه های خیالی

سخنان  مهم رهبر انقلاب درباره مذاکرات:

رهبر معظم انقلاب چند روزه پبش یعنی 17 دی ماه در دیدار با مردم قم به مناسبت سالگرد قیام مردم قم در سال 56 ، سخنان مهمی را درباره مسائل گوناگون  از جمله موضوع مذاکرات هسته ای اشاره فرمودند. اگر شما سلسه مباحث مارا درباره مذاکرات در پایگاه تحلیلی سیاسی اثبات دنبال کرده باشید متوجه خواهید شد که تحلیل ما از مذاکرات، همانند نظر رهبر انقلاب است. ایشان در بحث مربوط به مذاکرات، نقلی با این منظون بیان کردند که آمریکا با کمال وقاحت گفته اگر اختلافات هسته ای با ایران به طور کامل حل شود تحریم ها علیه ایران به طور کامل و یک جا ازبین نخواهد رفت. این جمله باید دولت مردان و وزارت امور خارجه را بیدار تر کند که دم از رفع کامل تحریم ها می زنند. اقای وزیر امور خارجه که دیروز در مجلس گفتید همه تحریم ها را باید برداریم ،واقعا چگومه می خواهد  همه تحریم ها را بردارد؟  از صحبت رهبر انقلاب می توان این برداشت را داشت که امریکایی ها در مذاکرات هسته می خواهند مارا مجبور کنند که برای رفع تحریم ها نه تنها از مواضع وفعالیت های هسته ای کوتاه بیاییم بلکه از آرمان ها وسیاست های  ملی هم بگذریم.  اگر بخواهیم یک مرور کلی بر چهار مبحث قبل داشته باشیم باید به صورت تیتر وار بگوییم:

تعریف علت مذاکره از دیدگاه دولت ایران:  وجود تحریم ها ظالمانه باعث مذاکره شده.

تعریف علت مذاکره از دیدگاه دولت امریکا: فشار تحریم ها بر ملت ایران باعث شده شما پای میز مذاکره بیایید.

هدف وسقف مذاکره از دیدگاه دولت ایران:  رفع همه تحریم ها ظالمانه و خوب شدن وضعیت معیشتی مردم و بهبود شرایط اقتصادی کشور.

هدف وسقف مذارکره از دیدگاه دولت امریکا: جلوگیری ایران از دست یابی به سلاح هسته ای، باز کردن پیچ و مهره های تاسیسات هسته ای و در نهایت تامین امنیت اسراییل.

 چشم انداز دولت امریکا نسبت به نتیجه مذاکرات : بی اعتمادی کامل،  فریب کاری در ژن ایرانیان است.

نگرش آینده دولت ایران نسبت به نتیجه مذاکرات: اطمینان و اعتماد وامید داشتن برای رسیدن به نتیجه مطلوب.

محدوده و موضوع مذاکرات از طرف دولت ایران: فقط برای حل مسئله هسته ای.

محدوده و موضوع مذاکرات از طرف دولت امریکا:حل خطر هسته ای ایران . حل خطر موشک های بالستیک ایران ،  حل خطر حمایت ایران از تروروسیم(حزب الله لبنان، حماس، مقاومت سوریه وعراق و...)،  حل مسئله زیر پا گذاشتن حقوق بشر در ایران.

ما ادعا داریم این مذاکره از ریشه واساس غلط است و انجام آن فقط باعث ازبین رفتن عمر و بودجه و بیت المال کشور می شود. در سلسله بحث های بعدی قصد داریم با مقدمه این که در این قسمت و چهار قسمت قبلی بیان کردیم  این ادعا خود را با ادله کاملا مستند اثبات کنیم در وبلاگ اثبات همراه ما باشید.

پ.ن:منتظر نظرات شما هستیم

طبقه بندی: سیاســــی،  سلسله مباحث مذاکره با شیـــــطان، 
برچسب ها: سلسله مباحث مذاکره با شیطان، مذاکره، مذاکره با شیطان، مذاکره با امریکا، مذاکره از نظر رهبری،  
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 17 دی 1393 توسط افسر جنگ نرم

بالای صفحه