تبلیغات
پایگاه تحلیلی سیاسی اثبات

.
 

من با مذاکره کردن مخالف نیستم، من معتقدم باید دل را به نقطه های امید بخش حقیقی سپرد نه به نقطه های خیالی
در آستانه هفته ی وحدت هستیم، هفته ای که قطعا گامی بلند در وحدت بین شیعیان و برادران اهل سنت هست. در این آستانه دشمنان اسلام و بدخواهان پیشرفت امت اسلامی در حال تبلیغ برای اختلاف بین اهل سنت و شیعیان هستند. شبکه های ماهواره ای با زیر ذره بین بردن چند از اختلافات کوچک مسلمانان باعث تفرقه افکنی بین آنان میشود. برای نمونه شبکه ماهواره ای بی بی سی که کاملا عقایدش با با عقاید برادران اهل سنت فرق می کند برنامه میزگردی را اختصاص داده بود به اختلافات اهل سنت و شیعه و مظلومیت اهل سنت در ایران که کارشناسان این برنامه هیچ ارتباطی نه به شیعه و نه به سنی و نه حتی به اسلام داشتند و همچنین رادیو فردا با گزارشی {کذب} از تهران از مظلومیت ها و محدودیت های برادران اهل سنت میگفت جالب است بدانید از هیچ فرد سنی مصاحبه نشده بود و فقط بازهم یک کارشناس غربی ساکن در لندن این موضوع را تحلیل و بررسی میکرد. 
از همه مهمتر چندین شبکه خبری ماهواره ای غرب تصاویری از مراسم عمر سوزان و لعن کردن به خلفای اهل سنت را نشان می دادند. طرف داران سید صادق شیرازی این مراسم ها را برگزار میکنند و وظیفه اطلاع رسانی این مراسم ها با شبکه های ماهواره ای است. یعنی کارهای فرقه ی صادق شیرازی شباهات زیادی با شبکه های رسمی غرب دارد. در واقع وظیفه خلق مراسم ها با این فرقه هست و وظیفه اطلاع رسانی آن با شبکه های ماهواره است.
این هجمه های دشمن خبر از حساسیت بحث وحدت بین مسلمانان دارد، وحدت باعث پیشرفت و پیروزی در همه صحنه ها میشود و از همه مهمتر با وحدت و البته بصیرت میتوان دست دشمن را از ورود به کشور و امت قطع میکند. البته دشمنان تفرقه افکنی خود را میکنند و ما باید با داشتن بصیرت وحدت بین خود را حفظ کنیم. در کل مسلمانان اختلافاتی با هم دارند که همیشه اختلاف وجود دارد اما نباید این اختلافات کوچک سبب دشمنی و لعن کردن شود. در اینجا متوجه میشویم که بصیرت و وحدت به هم مرتبط هستند.
افرادی که برادران اهل سنت و مقدسات آنان را لعن نفرین می کنند به گفته ی رهبر معظم انقلاب دست نشانده دشمن هستند چه ندانسته و چه دانسته این کار را انجام دهند. همچنین فتاوای مراجع اعظام تقلید درباره لعن و نفرین آشکار برادران اهل سنت حرام است که ذکر این مراجع و فتوای دقیق انان در حوصله ی بحث نیست که انشاالله در مطالب بعدی با این موضوع به این قسمت نیز می پردازیم.
 پ.ن:ای کاش جای لعن کردن به یکدیگر شیطان بزرگ {امریکا} را لعن می کردیم...

رهبر معظم انقلاب:

امروز وحدت مسلمانان با ایجاد تفرقه‏های مذهبی فرقه‏ای نژادی ناسیونالیسم‌های گوناگون قومیت‌های مختلف و شعارهای انحرافی مخدوش شده است مسلمانان برفراز همه شعارهای خود چه شعار قومیت چه شعار مذاهب اختصاصی خودشان چه شعارهای مربوط به سیاست‌های خودشان باید شعار وحدت و یکپارچگی امت اسلامی را قرار دهند امروز برای آنها یکی از کارآمدترین شعارها این است می‏دانیم که استعمار و استکبار و دست قدرت‌های بیگانه همیشه سعی کرده است با انواع و اقسام حیل این وحدت را درهم بشکند.

بیانات ‏در دیدار مسئولان نظام به مناسبت عید سعید فطر 7/10/79    
طبقه بندی: سیاســــی،  مذهبی، 
برچسب ها: عمر کشان، صادق شیرازی، هفته وحدت، وحدت، بصیرت،  
نوشته شده در تاریخ شنبه 13 دی 1393 توسط میلاد یوسفی

بالای صفحه