تبلیغات
پایگاه تحلیلی سیاسی اثبات

.
 

من با مذاکره کردن مخالف نیستم، من معتقدم باید دل را به نقطه های امید بخش حقیقی سپرد نه به نقطه های خیالی
یکی از بدترین مسائلی که میتواند ملت یک کشور را نسبت به حکومت آن کشور بد بین کند مسئله فساد های مالی است که متاسفانه در کشور ماهم  چند وقتیست این اتفاق دیده میشود. از فسادها و اختلاس های  ‌‍‍‍۳۰۰۰ میلیاردی گرفته تا همین فسادهای کوچک و اخیر... . اما در کل متاسفانه این پدیده ی شوم چندین بار در بین مسولین اتفاق افتاده و شنیدن خبر آن تقریبا برای مردم عادی شده است.
به همین دلایل ذیل شده مسئولین سه قوه ی جمهوری اسلامی به ریاست دولت همایش بزرگی درباره ی همین معضل برگزار کردند که در آن مسولین بالا مقام سه قوه شرکت کردند. حال کاری با مشکل حل کردن این همایش ها و از این قبیل ها نداریم اما پس از پایان همایش رهبر معظم انقلاب در پیامی که به مسولین سه قوه دادند از بیان ایشان معلوم بود که رهبر انقلاب از حالت برخورد سه قوه با معضل فساد ناراضی هستند و از آنان برخورد قاطع را میخواستند. در واقع رهبر انقلاب تلنگری را به مسولین سه قوه زدند تا دیگر ریشه ی فساد مالی و اقتصادی و از کشور برچیدن شود، به این نتیجه میرسیم که رهبر انقلاب به شخصه خواستار برچیدن فساد ها هستند و خواهان برخورد جدی مسئولین با معضل ‍ هستند. امید است مسولین نیز لااقل از حالا قدر این چاره اندیشی مقام معظم رهبری رابدانند، اگر مسئولین در دوره اصلاحات و پس از اصلاحات به سیاست های رهبر انقلاب در ابلاغ سیاست های کلی برنامه پنجم توسعه که بخشی از آن مربوط به بحث فساد اقتصادی و سو استفاده مسئولین از اعتبارات بیت المال هست، عمل میکردند دیگر حالا نیاز نبود رهبر انقلاب مستقیما از دولت و دو قوه ی دیگر انتقاد کنند.
رهبر انقلاب در قسمت اول مرقومه ی خود با اسحاق جهانگیری نوشته بودند "مگر این همایش ها چه معجزه ای میتواند بکند؟" و در ادامه مرقومه خطاب به مسئولین نوشتند" چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی‌گیرد که نتیجه را همه بطور ملموس مشاهده کنند. توقع من از آقایان محترم این است که چه با سمینار و چه بدون آن، تصمیمات قاطع و عملی بدون هرگونه ملاحظه‌ای بگیرند و اجرا کنند." این نوشته ها همه از نارضایتی رهبر انقلاب از مسئولین در قبال بحث مبارزه با فساد خبر میدهد. البته این نخستین باری نیست که رهبر انقلاب از مسئولین در قبال این موضوع انتقاد میکنند بلکه بارها هم به طور غیر مستقیم این موضوع را گوش زد کردند.
متن و خبر مرقومه ی رهبر انقلاب را میتوانید در ادامه ی مطلب مشاهده فرمایید.
پ.ن2: لطفا نظارت خود را درباره این مطلب و موضوع نیز را در قسمت نظرات وارد فرمایید.
با تشکر از اینکه وقتتان را به ما اختصاص دادید.
حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، در ارتباط با برگزاری «همایش ملّی ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد» و درخواست صدور پیام برای این همایش، مرقومه‌ای را صادر کردند.
متن مرقومه رهبر معظم انقلاب که صبح امروز (دوشنبه) توسط معاون اول رئیس جمهور در محل برگزاری این همایش در سالن اجلاس سران قرائت شد، به شرح زیر است:
«بسم الله الرّحمن الرّحیم
نفس اهتمام آقایان به امر مبارزه با فساد را تحسین می‌کنم، لکن این سمینار و امثال آن بناست چه معجزه‌ای بکند؟ مگر وضعیت برای شما مسئولان سه قوه روشن نیست؟ با توجه به شرایط مناسب و امیدبخشی که از لحاظ همدلی و هماهنگی و همفکری بین مسئولان امر وجود دارد، چرا اقدام قاطع و اساسی انجام نمی‌گیرد که نتیجه را همه بطور ملموس مشاهده کنند. توقع من از آقایان محترم این است که چه با سمینار و چه بدون آن، تصمیمات قاطع و عملی بدون هرگونه ملاحظه‌ای بگیرند و اجرا کنند. موفق باشید.»

آقای جهانگیری در نامه خود به رهبر معظم انقلاب اسلامی، به برگزاری همایش ملی "ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد" با حضور مسئولان قوای سه گانه و دستگاه‌های اجرایی و عمومی، تشکل‌های خصوصی، گروه‌های مردم نهاد و اصحاب رسانه اشاره کرده و محورهای کلی همایش را «برنامه و راهبردهای حاکمیت در مبارزه با فساد»، «نقش جامعه مدنی در مقابله با فساد»، «مبارزه مردمی و نقش فرهنگ در مقابله با فساد» برشمرده بود.
منبع:دفتر حفظ و نشر اثار حضرت ایت الله العظمی سید علی خامنه ای
نوشته شده در تاریخ جمعه 28 آذر 1393 توسط میلاد یوسفی

بالای صفحه